Pleasanton Seahawks                              4/2/2017 - 7:44 PM
2017 SPEEDO SHORT COURSE FAR WESTERN CHAMPS - 3/30/2017 to 4/2/2017 
                         Sanction #: 17-008                         
 
 Event 104  Boys 15-16 200 Yard IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Hu, Ethan              15 UN-PC-PC          1:53.11    1:56.08  
  2 da Costa, Taito P      15 UN-PC-PC          1:55.23    1:56.56  
  3 Itow, Trent S          16 Unattached-PC     1:57.47    1:56.94  
  4 Lu, Tyler T            16 UN-PC-PC          2:01.41    1:57.68  
  5 Reznick, Cole T        16 Unattached-PC     1:52.01    1:58.31  
  6 Xu, Patrick D          15 UN-PC-PC          1:57.65    1:58.95  
  7 Rinard, Christopher E  16 Unattached-PC     1:54.88    1:59.05  
  8 Wong, Brian            16 Unattached-PC     1:58.98    1:59.47  
  9 Davis, Liam J          16 Chico Aqua-Jets-  2:03.59    1:59.52  
 10 Zhou, Matthew M        15 UN-PC-PC          1:59.04    1:59.55  
 -----------------------------------------------------------------
 11 McAlister, Nathan M    16 Reno Aquatic Clu  1:59.35    1:59.71  
 12 McCormick, Evan S      15 UN-SN-SN          1:57.17    1:59.89  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Tovera, Jared Allen S  15 UN-PC-PC          1:58.33    1:59.92  
 14 Choi, Matthew          15 UN-PC-PC          1:59.03    1:59.98  
 15 Shau, David            16 Unattached-PC     1:59.45    2:00.20  
 16 Thomas, Adonis M       16 UN-PC-PC          1:58.45    2:00.25  
 17 Hayes, Matthew T       16 UN-PC-PC          1:55.35    2:00.32  
 17 Colombo, Owen D        15 Heartland Swim A  1:58.88    2:00.32  
 19 Tay, Kelvin K          16 Unattached-PC     2:00.32    2:00.61  
 20 Dietz, Zachary D       16 UN-PC-PC          2:00.69    2:00.63  
 21 Cory, Pieter M         16 Unattached-PC     2:04.47    2:00.78  
 22 Tang, James C          16 UN-PC-PC          2:02.49    2:00.79  
 23 Vizental, Anthony      15 Unattached-PC     2:00.15    2:00.80  
 24 Kurotori, Alex K       15 Una Daca-PC       2:00.93    2:01.12  
 25 Kuo, Aaron J           15 Unattached-PC     1:59.46    2:01.13  
 26 Martinez Camarena, Mo  16 Sparks Piranhas-  2:03.52    2:01.76  
 27 Blanco, Mattias N      16 UN-PC-PC          2:02.81    2:01.80  
 28 Sellers, Joshua M      15 UN-SN-SN          2:01.65    2:01.89  
 29 Liu, George H          16 Unattached-PC     1:55.96    2:01.90  
 30 Tello Estrada, Pedro   15 Palo Alto Stanfo  2:02.33    2:01.92  
 31 Ritter, Jacob A        16 Una Ivda-SI       2:17.72L   2:02.31  
 32 Dempster, Allen J      15 UN-PC-PC          1:59.27    2:02.51  
 33 Wong, Connor H         15 UN-PC-PC          2:02.25    2:02.57  
 34 Zaharchuk, Kenji G     15 UN-PC-PC          2:02.17    2:02.60  
 35 Chou, Timothy N        15 Unattached-PC     2:03.31    2:02.65  
 36 Hutson, Rijker H       15 UN-CA-CA          2:02.87    2:02.67  
 37 Skinner, Nicholas M    16 UN-PC-PC          2:19.37L   2:02.73  
 38 Cai, Sebastian A       15 UN-PC-PC          2:01.82    2:03.03  
 39 Owens, James C         16 Unattached-PC     2:02.20    2:03.15  
 40 Park, Joseph W         15 UN-CA-CA          2:02.86    2:03.16  
 41 Chan, Donovan B        16 Una Alga-PC       2:02.06    2:03.69  
 42 Insignares, Omar A     16 Unattached-PC     2:00.83    2:03.73  
 43 Murphy, Tanner K       16 Lakeridge Swim T  2:05.01    2:04.13  
 44 Klement, Cade J        16 UN-CA-CA          2:04.22    2:04.16  
 45 Yao, Timothy A         16 UN-PC-PC          2:00.30    2:04.70  
 46 Wong, Aidan Y          15 UN-PC-PC          2:03.97    2:04.94  
 47 Li, Jason F            16 UN-PC-PC          2:02.54    2:05.33  
 48 Dang, Casey D          15 UN-SI-SI          2:24.20L   2:07.65  
 49 Nixon, Michael A       16 UN-PC-PC          2:04.31    2:09.90  
 
 Event 104  Boys 17-18 200 Yard IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Jhong, Christopher A   17 UN-PC-PC          1:48.03    1:52.72  
  2 Liang, Alex W          17 Unattached-PC     1:45.98    1:54.49  
  3 Copley, Brian P        17 Unattached-PC     1:53.79    1:54.61  
  4 Bauer, Lukas           17 Palo Alto Stanfo  1:53.13    1:55.02  
  5 Dietz, Benjamin N      17 Unattached-PC     2:00.28    1:55.07  
  6 Reuter, Zack           18 Unattached-SN     1:54.08    1:56.15  
  7 Britton, Andrew J      17 Unattached-PC     1:52.49    1:56.30  
  8 Blaul, Henry N         17 UN-PC-PC          1:49.66    1:56.35  
  9 Tan, Nicholas L        17 Unattached-PC     1:54.79    1:57.13  
 10 Zhang, Lyon            17 UN-PC-PC          1:49.83    1:57.23  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Smith, Edward F        17 UN-PC-PC          1:52.96    1:58.55  
 12 Puertas, Anthony A     17 Utah Valley Aqua  1:54.95    1:59.39  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Chua, Kaynen           17 UN-PC-PC          1:55.30    2:00.69  
 14 Williams, Dale P       18 Una Oaq-PC        1:52.67    2:01.44  
 15 Yeo, Sean              17 Unattached-PC     1:59.86    2:02.35  
 16 Fetterman, Jordan R    17 Unattached-PC     1:55.87    2:03.11  
 17 Fendorf, Kyle M        17 UN-PC-PC          2:00.96    2:03.16  
 18 McKenna, David P       17 UN-PC-PC          1:59.02    2:03.24  
 19 O'Connell, Daniel P    17 UN-PC-PC          1:57.90    2:04.24  
 20 Suehiro, Alex N        17 UN-PC-PC          2:20.20L   2:05.72