Pleasanton Seahawks                              4/2/2017 - 7:44 PM
2017 SPEEDO SHORT COURSE FAR WESTERN CHAMPS - 3/30/2017 to 4/2/2017 
                         Sanction #: 17-008                         
 
 Event 46  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Mindlin, Ethan E       10 Swim Neptune-AZ     58.68      58.32  
  2 Caples, Devyn S        10 Pleasanton Seaha  1:00.19      58.65  
  3 Davies, Sterling F     10 Arden Hills Swim    58.84      59.35  
  4 Wu, Nathan Y           10 Aquazot Swim Clu    59.99      59.69  
  5 Hitchens, Derek W      10 Irvine Novaquati  1:02.13      59.84  
  6 Apuada, Clark Kent D    9 Monterey County-  1:02.73    1:00.00  
  7 Schwartz, Alexander J  10 Una OA-UT         1:00.08    1:00.77  
  8 Saito, Taisei          10 Royal Swim Team-  1:01.08    1:00.82  
  8 Tagliola, Roman M      10 Flatiron Athleti    59.54    1:00.82  
 10 Macho, Parker A         9 Eastern Iowa Swi  1:00.04    1:00.88  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Johnson, Brodie K      10 Colorado Stars-C    59.76    1:01.56  
 12 Rosmann, Dylan R       10 Aquazot Swim Clu  1:00.87    1:01.80  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Roller, Tyler J        10 De Anza Cupertin  1:02.26    1:01.85  
 14 Bohi, Owen H           10 Tiger Aquatics-P  1:02.15    1:01.92  
 15 Liu, Tyler             10 Santa Clara Swim  1:03.00    1:01.93  
 16 Lightner, Caspar L     10 San Diego YMCA-S  1:02.04    1:02.04  
 17 Santos, Gian C         10 Irvine Novaquati  1:03.03    1:02.08  
 18 Yeager, Josiah P       10 Palo Alto Stanfo  1:04.70    1:02.23  
 19 Hayashi, Yuki A        10 Napa Valley Swim  1:03.38    1:02.29  
 20 Ouyang, Cameron L      10 North Coast Aqua  1:02.13    1:02.47  
 21 Fuchslin, Blake W      10 Davis Aquadarts-  1:04.75    1:02.64  
 22 Kung, Ian K            10 Swim Neptune-AZ   1:02.85    1:02.67  
 23 Voigtlander, Alexande  10 Aquazot Swim Clu  1:01.90    1:02.89  
 24 Dang, Caden V          10 Renegade Aquatic  1:01.43    1:02.96  
 25 Lee, Nicholas R        10 Spare Time Aquat  1:03.39    1:03.19  
 26 Collet, Seth J         10 Ladera Oaks-PC    1:04.19    1:03.43  
 27 Walz, William L        10 South San Franci  1:03.79    1:03.59  
 28 Esterly, Lewis N       10 Scottsdale Aquat  1:00.98    1:03.72  
 29 Yee, Tyler H           10 Brentwood Seawol  1:04.87    1:03.93  
 30 Skov, David E          10 Terrapins Swim T  1:02.64    1:03.95  
 31 Li, Kakit              10 Santa Clara Swim  1:04.46    1:04.19  
 32 Condit, Gabriel M      10 Flying Fish of A  1:05.51    1:04.31  
 33 Bai, Nicholas Z        10 San Diego Aquati  1:05.56    1:04.42  
 34 Ruaboro, Ryin T        10 East Bay Aquatic  1:05.00    1:04.71  
 35 Picard, Landon C       10 Palo Alto Stanfo  1:04.74    1:04.79  
 36 Gulvady, Jay G         10 Quicksilver Swim  1:04.50    1:04.82  
 37 Brehm, Luke A          10 Irvine Novaquati  1:14.19L   1:04.94  
 38 Pak, Alexander C       10 Diablo Aquatics-  1:14.16L   1:05.23  
 39 Wang, Jacob T          10 Irvine Novaquati  1:13.60L   1:05.34  
 40 Leone, Landen P        10 Sunn Swimming-PC  1:05.55    1:05.59  
 41 Theoret, Nathan         9 Aquazot Swim Clu  1:05.60    1:05.73  
 42 Ouyang, Jonathan S     10 Quicksilver Swim  1:04.32    1:06.29  
 43 Chen, Sean Y            9 Peak Swimming-PC  1:04.93    1:06.38  
 44 Dewitt, Milan T        10 Colorado Stars-C  1:02.48    1:06.57  
 45 Tahk, Youngwoo J       10 Sunn Swimming-PC  1:05.43    1:06.61  
 46 Izzi, Alessandro R     10 Wine Country Aqu  1:05.14    1:07.10  
 47 Estrada, Pablo S       10 South Bay Aquati  1:05.43    1:07.32  
 48 Nighojkar, Soham       10 Santa Clara Swim  1:15.06L   1:07.67