Pleasanton Seahawks                              4/2/2017 - 7:44 PM
2017 SPEEDO SHORT COURSE FAR WESTERN CHAMPS - 3/30/2017 to 4/2/2017 
                         Sanction #: 17-008                         
 
 Event 204  Boys 11-12 1000 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hernandez, Joel I      12 Irvine Novaquati 10:06.90    9:59.18  
  2 Pflieger, Aidan M      12 Reno Aquatic Clu 10:51.55   10:31.50  
  3 Wang, Ethan N          12 Pleasanton Seaha 10:44.25   10:37.23  
  4 Rodgers, Cameron C     12 Monterey Bay Swi 11:01.89   10:46.24  
  5 Detjen, Daniel P       12 Cottonwood Heigh 11:21.78   10:51.26  
  6 Grant, Connor S        12 Canyons Aquatic- 11:22.60   10:53.36  
  7 Cosgrove, Colin P      12 Tucson J Stingra 10:41.45   10:56.71  
  8 Ly, Clayton Y          12 Sfrp Rossi Swim- 11:05.08   10:57.30  
  9 Metzler, Austin L      12 Jeffco Hurricane 11:25.59   11:04.43  
 10 Harris, Bradley J      12 Canyons Aquatic- 10:59.33   11:04.83  
 11 Drouin, Brady D        12 Stockton Swim Cl 11:16.81   11:05.39  
 12 Prince, Dedon C        12 Mavericks-PC     11:17.58   11:11.83  
 13 Ong, Julian            12 Magdalena Ecke Y 11:35.49   11:12.38  
 14 Chandra, Kumar S       12 Sunn Swimming-PC 11:29.63   11:16.57  
 15 Yang, Eric             12 Rancho San Diegu 11:17.54   11:18.92  
 16 Goldberg, Nicholas E   12 Davis Aquadarts- 11:26.37   11:22.30  
 17 Hendrick, Jack A       11 Livermore Aqua C 11:37.50   11:22.78  
 18 Garren, Asher L        11 Monterey Bay Swi 11:29.91   11:30.57  
 19 Debernardi, Dominic    11 Yosemite Marlins 11:27.19   11:32.75  
 20 Leone, Aiden A         12 Sunn Swimming-PC 11:36.38   11:33.18  
 21 Keane, Aidan P         12 Manta Ray Aquati 11:37.72   11:33.38  
 
 Event 204  Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ren, Alex J            14 UN-PC-PC         10:11.75    9:56.64  
  2 Morris, Daniel R       14 UN-CC-CC          9:58.69   10:00.69  
  3 Nagle, William H       14 Una Tera-PC       9:19.24L  10:02.38  
  4 Carlton, Mason K       14 Quicksilver Swim 10:14.01   10:05.87  
  5 Kim, Andrew            14 De Anza Cupertin 10:31.85   10:10.42  
  6 Doyle, Sage D          14 Cottonwood Heigh 10:31.78   10:11.60  
  7 Garren, Kai M          13 Monterey Bay Swi 10:05.99   10:13.26  
  8 Wong, Justin M         13 Neptune Swimming 10:33.04   10:15.59  
  9 Crouch, Matthew J      13 California Capit 10:20.92   10:19.32  
 10 Nagy, Christopher      14 UN-SI-SI         10:32.61   10:19.53  
 11 Hobson, Luke           13 Lakeridge Swim T 10:25.31   10:20.76  
 12 Friedley, Nicolas P    14 UN-PC-PC         10:18.07   10:22.73  
 13 Ignacio, Jonah T       14 California Capit 10:12.86   10:22.77  
 14 Crotty, Michael P      14 UN-PC-PC         10:37.45   10:23.52  
 15 Ladman, Adam W         13 North Coast Aqua 10:38.70   10:23.60  
 16 Cutler, Tate J         13 Davis Aquadarts- 10:29.95   10:26.18  
 17 Hildesheim, Ethan J    14 Rancho San Diegu 10:28.11   10:28.62  
 18 Fendorf, Erik C        13 Palo Alto Stanfo 10:36.97   10:29.27  
 19 Waddell, Zachary M     13 Irvine Novaquati 10:23.98   10:29.28  
 20 Schalge Jr, Troy D     14 South Bay Aquati 10:35.52   10:29.47  
 21 Pietila, Jeremy P      14 UN-PC-PC         10:24.73   10:36.31  
 22 Brill, Kyle S          13 Canyons Aquatic- 10:25.77   10:38.99  
 23 Wang, Andrew H         14 Pleasanton Seaha 10:38.20   10:42.43  
 24 Aung, Winn             14 Unattached-SN    10:01.02   10:43.39  
 25 Gragas, Jacob C        13 Canyons Aquatic- 10:29.45   10:51.06  
 26 West, Connor C         14 Colorado Athleti 10:33.37   10:56.65  
 27 Woo, Aaron F           13 Canyons Aquatic- 10:29.80   11:02.74  
 
 Event 204  Boys 15-16 1000 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 David, Calvin C        15 UN-PC-PC          9:27.70    9:24.70  
  2 Coloma, Garrick L      15 Unattached-PC     9:49.56    9:46.81  
  3 Rodgers, Connor C      15 Monterey Bay Swi  9:54.07    9:49.58  
  4 Skinner, Nicholas M    16 UN-PC-PC          9:40.57    9:50.15  
  5 Suhaili, Kenneth M     16 UN-PC-PC          9:49.08    9:56.95  
  6 Kuo, Aaron J           15 Unattached-PC    10:05.63    9:58.03  
  7 Blanco, Mattias N      16 UN-PC-PC         10:13.26   10:03.85  
  8 Deruse, Samuel W       15 Reno Aquatic Clu  9:58.47   10:05.80  
  9 Chui, Calvin H         16 UN-PC-PC          9:45.51   10:18.46  
 10 Inzunza, Edwin O       15 UN-SI-SI          9:24.30L  10:27.45  
 11 Nixon, Michael A       16 UN-PC-PC          9:10.09L  10:30.77  
 
 Event 204  Boys 17-18 1000 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jhong, Christopher A   17 UN-PC-PC          9:34.56    9:31.35  
  2 Varela, Juan E         17 Unattached-PC    10:07.70    9:54.67  
  3 Zhang, Lyon            17 UN-PC-PC          9:58.09    9:57.51  
  4 Walker, Jacob R        18 Unattached-SN     9:10.41L  10:13.10  
 
 Event 204  Boys 19 & Over 1000 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lemire, Matthew D      20 Unattached-SN     9:39.91   10:01.86