Pleasanton Seahawks                              4/2/2017 - 7:44 PM
2017 SPEEDO SHORT COURSE FAR WESTERN CHAMPS - 3/30/2017 to 4/2/2017 
                         Sanction #: 17-008                         
 
 Event 202  Boys 11-12 1650 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hernandez, Joel I      12 Irvine Novaquati 16:53.88   17:20.12  
  2 Pflieger, Aidan M      12 Reno Aquatic Clu 17:39.92   17:27.54  
  3 Hughes, Colby H        12 South Bay Aquati 18:22.16   17:47.49  
  4 Wang, Ethan N          12 Pleasanton Seaha 17:55.98   17:48.81  
  5 Hadji, Thomas          11 Los Angeles Swim 18:15.75   17:49.65  
  6 Detjen, Daniel P       12 Cottonwood Heigh 18:49.18   17:58.09  
  7 Cosgrove, Colin P      12 Tucson J Stingra 18:05.77   18:02.76  
  8 Elliott, Matthew W     12 Quicksilver Swim 18:47.34   18:04.70  
  9 Rodgers, Cameron C     12 Monterey Bay Swi 18:22.37   18:15.61  
 10 Ly, Clayton Y          12 Sfrp Rossi Swim- 18:44.45   18:20.14  
 11 Metzler, Austin L      12 Jeffco Hurricane 18:47.81   18:32.98  
 12 Harris, Bradley J      12 Canyons Aquatic- 18:18.75   18:33.67  
 13 Grant, Connor S        12 Canyons Aquatic- 19:03.64   18:35.59  
 14 Goldberg, Nicholas E   12 Davis Aquadarts- 19:10.95   18:37.87  
 15 Drouin, Brady D        12 Stockton Swim Cl 19:09.59   18:40.33  
 16 Hendrick, Jack A       11 Livermore Aqua C 19:11.88   18:47.75  
 17 Cueva, Gabriel         12 Vallejo Aquatic- 19:19.46   18:52.64  
 18 Yang, Eric             12 Rancho San Diegu 19:01.98   18:54.08  
 19 Chandra, Kumar S       12 Sunn Swimming-PC 18:59.00   18:54.72  
 20 Lattanzi, Carlos       12 Verde Valley Hig 19:13.30   18:57.77  
 21 Leone, Aiden A         12 Sunn Swimming-PC 19:09.58   19:12.50  
 22 Tran, Steven           12 Palo Alto Stanfo 19:05.23   19:13.55  
 23 Garren, Asher L        11 Monterey Bay Swi 19:00.40   19:17.82  
 24 Nixon, Jacob D         12 Sunn Swimming-PC 19:29.45   19:43.32  
 25 Reyes, Luke N          11 Sunn Swimming-PC 19:29.82   19:53.14  
 26 Keane, Aidan P         12 Manta Ray Aquati 19:20.21   21:45.20  
 
 Event 202  Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Milton, Rhys W         14 Swim Utah-UT     16:21.27   16:10.47  
  2 Nelson, Tanner M       14 Utah Valley Aqua 16:32.74   16:36.61  
  3 Andrizzi, Michael V    14 Paseo Aquatics S 17:29.40   16:53.69  
  4 Carlton, Mason K       14 Quicksilver Swim 17:07.62   16:58.04  
  5 Hobson, Luke           13 Lakeridge Swim T 17:33.43   16:58.42  
  6 Gragas, Jacob C        13 Canyons Aquatic- 17:35.61   16:58.66  
  7 Munoz Renteria, Carlo  13 Rancho San Diegu 17:03.69   17:03.72  
  8 Doyle, Sage D          14 Cottonwood Heigh 17:20.75   17:05.01  
  9 McLean, David E        14 Reno Aquatic Clu 16:57.62   17:06.94  
 10 Osborn, Michael J      14 Northern Aquatic 17:15.99   17:09.41  
 11 Garren, Kai M          13 Monterey Bay Swi 16:51.80   17:11.28  
 12 Chang, Allen T         14 Santa Clara Swim 16:58.66   17:13.26  
 13 Cutler, Tate J         13 Davis Aquadarts- 17:45.48   17:18.58  
 14 Ignacio, Jonah T       14 California Capit 17:14.29   17:18.94  
 15 Friedley, Nicolas P    14 UN-PC-PC         17:18.00   17:18.95  
 16 Nagy, Christopher      14 UN-SI-SI         17:47.00   17:24.08  
 17 Stewart, Charles J     13 North Bay Aquati 17:21.68   17:25.85  
 18 Crouch, Matthew J      13 California Capit 17:14.35   17:32.27  
 19 Marakovic, Nikola A    14 UN-PC-PC         17:41.94   17:37.05  
 20 Riding, Christopher    14 Utah Valley Aqua 17:32.34   17:39.95  
 21 Vinz, Benjamin A       14 Mesa Aquatics Cl 17:46.14   17:42.09  
 22 Woo, Aaron F           13 Canyons Aquatic- 17:32.99   17:42.31  
 23 Waddell, Zachary M     13 Irvine Novaquati 17:32.96   17:47.16  
 24 Schmidt, Andrew T      14 Rancho San Diegu 17:42.01   17:47.82  
 25 Pohlmann, Jonah T      14 Mesa Aquatics Cl 17:45.37   17:53.92  
 26 Fendorf, Erik C        13 Palo Alto Stanfo 17:43.42   17:56.44  
 27 Scanlon, Luke T        13 Tri Valley Aquat 17:38.75   18:13.21  
 28 Swiniuch, Christian J  14 Flying Fish of A 17:42.36   18:15.77  
 
 Event 202  Boys 15-16 1650 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rodgers, Connor C      15 Monterey Bay Swi 16:29.37   16:35.33  
  2 Suhaili, Kenneth M     16 UN-PC-PC         16:26.04   16:40.61  
  3 Griffith, Sam D        16 Una Gold-SN      17:02.66   16:41.04  
  4 McNulty, Kieran P      15 Unattached-PC    17:25.31   16:47.00  
  5 Flower, Alan J         16 Vacaville Swim C 17:15.92   16:57.55  
  6 Murguia, Julio A       16 Una Gold-SN      17:24.39   17:17.94  
  7 Wheeler, Devon C       15 AquaForce-AZ     17:12.01   17:25.22  
  8 Camarillo, Emilio      15 UN-SI-SI         17:23.18   17:33.82  
  9 Inzunza, Edwin O       15 UN-SI-SI         17:05.30   17:43.96  
 
 Event 202  Boys 17-18 1650 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Fendorf, Kyle M        17 UN-PC-PC         16:15.80   16:38.85  
  2 Walker, Jacob R        18 Unattached-SN    16:29.81   17:02.53