Pleasanton Seahawks                              4/2/2017 - 7:44 PM
2017 SPEEDO SHORT COURSE FAR WESTERN CHAMPS - 3/30/2017 to 4/2/2017 
                         Sanction #: 17-008                         
 
 Event 80  Boys 15-16 100 Yard Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Reznick, Cole T        16 Unattached-PC       58.80      57.62  
  2 Roberts, Will          16 Unattached-SN       59.07      59.18  
  3 McCormick, Evan S      15 UN-SN-SN          1:00.76      59.71  
  4 Xu, Patrick D          15 UN-PC-PC          1:00.00    1:00.31  
  5 Colombo, Owen D        15 Heartland Swim A  1:00.99    1:00.36  
  6 Tovera, Jared Allen S  15 UN-PC-PC          1:00.81    1:00.54  
  7 Tang, James C          16 UN-PC-PC          1:00.93    1:00.80  
  8 Eun, Do Hyun           15 UN-PC-PC          1:01.20    1:01.14  
  9 Melaye, Leo P          15 Paseo Aquatics S  1:00.98    1:01.26  
 10 Sewell, Dylan R        16 Unattached-SN     1:01.16    1:01.42  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 11 Park, Joseph W         15 UN-CA-CA          1:01.23             
 12 Martinez Camarena, Mo  16 Sparks Piranhas-  1:01.30             
 13 Cory, Pieter M         16 Unattached-PC     1:01.35             
 14 Huang, Andy            15 UN-PC-PC          1:01.38             
 15 Choi, Matthew          15 UN-PC-PC          1:01.45             
 16 Niayesh, Preston M     16 Una Tnt-CC        1:01.76             
 17 Iritani, Sean R        15 UN-PC-PC          1:01.89             
 18 Pham, Kolby H          15 Palo Alto Stanfo  1:01.94             
 19 Vizental, Anthony      15 Unattached-PC     1:02.03             
 20 Hu, Ethan              15 UN-PC-PC          1:02.45             
 21 McAlister, Nathan M    16 Reno Aquatic Clu  1:02.62             
 22 Lumbang, Jacob Matthe  16 Fog City Hammerh  1:02.66             
 23 Yenko, Marcoluis V     15 UN-PC-PC          1:03.05             
 24 Luu, Bryant Q          16 Unattached-PC     1:03.09             
 25 Yao, Timothy A         16 UN-PC-PC          1:03.17             
 26 Kuo, Aaron J           15 Unattached-PC     1:03.21             
 27 Lu, Tyler T            16 UN-PC-PC          1:03.59             
 28 Zhou, Matthew M        15 UN-PC-PC          1:03.70             
 28 Ritter, Jacob A        16 Una Ivda-SI       1:03.70             
 30 Horan, Jordan T        16 Unattached-PC     1:03.86             
 31 Ku, Bryan              16 Una Daca-PC       1:03.90             
 32 Chang, Richard N       15 UN-PC-PC          1:03.94             
 33 Aung, Alex M           16 Unattached-SN     1:04.02             
 33 Chui, Calvin H         16 UN-PC-PC          1:04.02             
 35 Johnson, Hayden C      16 Unattached-SN     1:04.07             
 36 Witmer, Harrison       15 Scottsdale Aquat  1:04.23             
 37 Jones, Deniz O         15 Unattached-PC     1:04.33             
 38 Nord, Caden P          16 Unattached-PC     1:04.47             
 39 Nguyen, Ethan          15 UN-PC-PC          1:04.58             
 40 Camarillo, Emilio      15 UN-SI-SI          1:04.85             
 40 Doughty, Kayne A       16 UN-PC-PC          1:04.85             
 42 Cai, Sebastian A       15 UN-PC-PC          1:05.02             
 43 Torres, Robert T       16 UN-PC-PC          1:05.22             
 44 Yen, Jacob             15 UN-PC-PC          1:05.41             
 45 Wonosaputra, Nicholas  15 UN-PC-PC          1:05.62             
 46 Wong, Connor H         15 UN-PC-PC          1:06.09             
 47 Lin, Aaron Y           15 UN-PC-PC          1:06.32             
 48 Nixon, Michael A       16 UN-PC-PC          1:06.33             
 49 Hayes, Matthew T       16 UN-PC-PC          1:06.86             
 -- Sellers, Joshua M      15 UN-SN-SN              DQ              
 
 Event 80  Boys 17-18 100 Yard Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                        === A - Final ===                         
 
  1 Blaul, Henry N         17 UN-PC-PC            59.43      56.36  
  2 Pokutta, Maximilian J  17 UN-PC-PC            56.44      56.95  
  3 Zhang, Lyon            17 UN-PC-PC            59.99      58.79  
  4 Lincoln, Michael T     17 UN-PC-PC            59.12      58.82  
  5 Bauer, Lukas           17 Palo Alto Stanfo  1:00.15      58.83  
  6 Dietz, Benjamin N      17 Unattached-PC       59.39      59.09  
  7 Wells, Ty J            17 Unattached-PC       59.57      59.13  
  8 Kmak, Mike G           18 Unattached-PC     1:00.60      59.76  
  9 Fishbaugh, Adam W      17 Una Alga-PC       1:00.67    1:00.57  
 10 Sellers, Nathan M      17 UN-SN-SN          1:01.27    1:00.94  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  6 Klarsfeld, Jackson A   17 UN-PC-PC            59.97             
 12 Fetterman, Jordan R    17 Unattached-PC     1:01.29             
 13 Tan, Nicholas L        17 Unattached-PC     1:01.39             
 14 Yao, Michael S         18 UN-PC-PC         J1:01.39             
 15 Puertas, Anthony A     17 Utah Valley Aqua  1:01.50             
 16 Jhong, Christopher A   17 UN-PC-PC          1:01.52             
 17 Reuter, Zack           18 Unattached-SN     1:01.65             
 18 Smith, Edward F        17 UN-PC-PC          1:01.81             
 19 Cory, Nikolas F        18 Unattached-PC     1:02.55             
 20 Osborn, Kempton S      17 AquaForce-AZ      1:02.88             
 21 McKenna, David P       17 UN-PC-PC          1:03.00             
 22 Suehiro, Alex N        17 UN-PC-PC          1:04.66             
 -- Harimawan, Farel R     17 Unattached-PC         DQ              
 -- Liang, Alex W          17 Unattached-PC         NS