Pleasanton Seahawks                              4/2/2017 - 7:44 PM
2017 SPEEDO SHORT COURSE FAR WESTERN CHAMPS - 3/30/2017 to 4/2/2017 
                         Sanction #: 17-008                         
 
 Event 68  Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Mindlin, Ethan E       10 Swim Neptune-AZ   5:30.94    5:24.04  
  2 Caples, Devyn S        10 Pleasanton Seaha  5:27.96    5:24.25  
  3 Turner, Mason G        10 Eastern Iowa Swi  5:44.10    5:38.13  
  4 Cong, Jonathan         10 Pacific Athletic  5:42.41    5:39.03  
  5 Macho, Parker A         9 Eastern Iowa Swi  5:49.51    5:45.97  
  6 Schwartz, Alexander J  10 Una OA-UT         5:48.83    5:46.38  
  7 Chen, Will              9 Irvine Novaquati  5:54.40    5:50.43  
  8 Esterly, Lewis N       10 Scottsdale Aquat  5:55.32    5:50.85  
  9 Voigtlander, Alexande  10 Aquazot Swim Clu  5:50.23    5:51.04  
 10 Ko, Nathaniel D        10 Irvine Novaquati  5:55.91    5:53.77  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 11 Fuchslin, Blake W      10 Davis Aquadarts-  5:56.07             
 12 Lightner, Caspar L     10 San Diego YMCA-S  5:56.81             
 13 Estrada, Pablo S       10 South Bay Aquati  5:58.00             
 14 Jarvis, Isaiah W       10 Santa Clara Swim  6:00.65             
 15 Wang, Jacob T          10 Irvine Novaquati  6:02.63             
 16 Gray, Oliver J          9 Aquazot Swim Clu  6:03.58             
 17 Gulvady, Jay G         10 Quicksilver Swim  6:04.71             
 18 Ruaboro, Ryin T        10 East Bay Aquatic  6:05.40             
 19 Dreher, Keaton M       10 Una JH-CO         6:05.74             
 20 Moon, Joonho           10 Canyons Aquatic-  6:07.78             
 21 Choe, Connor M         10 Canyons Aquatic-  6:08.48             
 22 Leone, Landen P        10 Sunn Swimming-PC  6:08.93             
 23 Theoret, Nathan         9 Aquazot Swim Clu  6:09.99             
 24 Davies, Aston A        10 Arden Hills Swim  6:10.32             
 25 Chu, Michael P         10 Orinda Aquatics-  6:10.36             
 26 Ko, Matthew E           9 Irvine Novaquati  6:14.06             
 27 Lai, Gavin H           10 Irvine Novaquati  6:19.15             
 28 Tanabe, Zane C         10 Pacific Sports R  6:30.34             
 29 Colligan, Dominic X    10 Scottsdale Aquat  6:34.05             
 -- Marczak, Evan D        10 Davis Aquadarts-      DQ