Pleasanton Seahawks                              4/2/2017 - 7:44 PM
2017 SPEEDO SHORT COURSE FAR WESTERN CHAMPS - 3/30/2017 to 4/2/2017 
                         Sanction #: 17-008                         
 
 Event 46  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Mindlin, Ethan E       10 Swim Neptune-AZ     58.32      57.34  
  2 Caples, Devyn S        10 Pleasanton Seaha    58.65      58.48  
  3 Wu, Nathan Y           10 Aquazot Swim Clu    59.69      59.03  
  4 Davies, Sterling F     10 Arden Hills Swim    59.35      59.50  
  5 Hitchens, Derek W      10 Irvine Novaquati    59.84      59.70  
  6 Saito, Taisei          10 Royal Swim Team-  1:00.82    1:00.44  
  7 Schwartz, Alexander J  10 Una OA-UT         1:00.77    1:00.49  
  8 Apuada, Clark Kent D    9 Monterey County-  1:00.00    1:00.53  
  9 Macho, Parker A         9 Eastern Iowa Swi  1:00.88    1:00.62  
 10 Tagliola, Roman M      10 Flatiron Athleti  1:00.82    1:00.81  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 11 Johnson, Brodie K      10 Colorado Stars-C  1:01.56             
 12 Rosmann, Dylan R       10 Aquazot Swim Clu  1:01.80             
 13 Roller, Tyler J        10 De Anza Cupertin  1:01.85             
 14 Bohi, Owen H           10 Tiger Aquatics-P  1:01.92             
 15 Liu, Tyler             10 Santa Clara Swim  1:01.93             
 16 Lightner, Caspar L     10 San Diego YMCA-S  1:02.04             
 17 Santos, Gian C         10 Irvine Novaquati  1:02.08             
 18 Yeager, Josiah P       10 Palo Alto Stanfo  1:02.23             
 19 Hayashi, Yuki A        10 Napa Valley Swim  1:02.29             
 20 Ouyang, Cameron L      10 North Coast Aqua  1:02.47             
 21 Fuchslin, Blake W      10 Davis Aquadarts-  1:02.64             
 22 Kung, Ian K            10 Swim Neptune-AZ   1:02.67             
 23 Voigtlander, Alexande  10 Aquazot Swim Clu  1:02.89             
 24 Dang, Caden V          10 Renegade Aquatic  1:02.96             
 25 Lee, Nicholas R        10 Spare Time Aquat  1:03.19             
 26 Collet, Seth J         10 Ladera Oaks-PC    1:03.43             
 27 Walz, William L        10 South San Franci  1:03.59             
 28 Esterly, Lewis N       10 Scottsdale Aquat  1:03.72             
 29 Yee, Tyler H           10 Brentwood Seawol  1:03.93             
 30 Skov, David E          10 Terrapins Swim T  1:03.95             
 31 Li, Kakit              10 Santa Clara Swim  1:04.19             
 32 Condit, Gabriel M      10 Flying Fish of A  1:04.31             
 33 Bai, Nicholas Z        10 San Diego Aquati  1:04.42             
 34 Ruaboro, Ryin T        10 East Bay Aquatic  1:04.71             
 35 Picard, Landon C       10 Palo Alto Stanfo  1:04.79             
 36 Gulvady, Jay G         10 Quicksilver Swim  1:04.82             
 37 Brehm, Luke A          10 Irvine Novaquati  1:04.94             
 38 Pak, Alexander C       10 Diablo Aquatics-  1:05.23             
 39 Wang, Jacob T          10 Irvine Novaquati  1:05.34             
 40 Leone, Landen P        10 Sunn Swimming-PC  1:05.59             
 41 Theoret, Nathan         9 Aquazot Swim Clu  1:05.73             
 42 Ouyang, Jonathan S     10 Quicksilver Swim  1:06.29             
 43 Chen, Sean Y            9 Peak Swimming-PC  1:06.38             
 44 Dewitt, Milan T        10 Colorado Stars-C  1:06.57             
 45 Tahk, Youngwoo J       10 Sunn Swimming-PC  1:06.61             
 46 Izzi, Alessandro R     10 Wine Country Aqu  1:07.10             
 47 Estrada, Pablo S       10 South Bay Aquati  1:07.32             
 48 Nighojkar, Soham       10 Santa Clara Swim  1:07.67